Huzursuz Bacak Sendromu Nedir?

Son dönemlerin en sık görülen hastalığı huzursuz bacak sendromu nedir? Huzursuz bacak sendromu belirtileri, huzursuz bacak sendromu tedavisi nelerdir?

Son yıllarda en sık görülen hastalıkların başında huzursuz bacak sendromu yer alıyor. Peki huzursuz bacak sendromu nedir? Huzursuz bacak sendromu belirtileri ve huzursuz bacak sendromu tedavisine dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. İşte detaylar…

KABUSA DÖNÜŞEN HUZURSUZ BACAK SENDROMU NEDİR?

Huzursuz bacak sendromu en sık görülen sinir sistemi hastalıklarından biridir. Bu hastalığın görüldüğü kişilerde, dinlenme durumunda ki bu genellikle uyuma haline denk geliyor bacaklarda, ayaklarda hatta kollarda rahatsızlık meydana gelir. Huzursuz bacak sendromu hastalığının bir yaşı yoktur. Her yaşta görülebilir ancak yaş ilerledikçe belirtilerinde artma meydana gelir. Gün çerisinde hareketsiz kalınması durumunda hastalık olan bölgede tetiklenme meydana gelebilir bu durumda kendini dinlendirme sırasında gösterir.

HUZURSUZ BACAK SENDROMU BELİRTİLERİ

Huzursuz bacak sendromu hastalığına yakalanan kişilerde görülen belirtileri şöyle sıralayabiliriz:

-Bacaklarda ve ayaklarda huzursuzluk hissi

-Huzursuzluk hissiyatından kaynaklı sürekli olarak hareket etme ihtiyacı

-Gece saatlerinde artış gösteren ağrı ve rahatsızlık hissi

-Hissedilen ağrı ve huzursuzluğun hastalıktan etkilenen bölgenin hareket ettirilmesi ile kısa süreliğine azalması hissi

-Bacaklarda istemsiz seğirmeler

RAHAT BİR UYKU İÇİN HUZURSUZ BACAK SENDROMU TEDAVİSİ 

Huzursuz bacak sendromu hastalığının tedavisinde, hastalığın çeşidinin belirlenmesi tedavinin etkili olması için oldukça önemli bir adımdır. Huzursuz bacak sendromu hastalığının altında demir eksikliği, anemi gibi herhangi bir sorun meydana gelmesi durumunda öncelikle bu etkenlerin tedavi edilmesi gerekiyor.

Diğer bir tedavi yöntemi ise düzenli mesaj uygulamasıdır. Sıcak ve soğuk kompres yapılarak uygulanan mesaj size rahatsız hissi verecektir. Tabi ki her tedavide olduğu gibi huzursuz bacak sendromu tedavisinde de beslenme oldukça önemli. Sağlıklı ve etkili bir tedavi için kafeinden ve sigaradan oldukça uzak durmalısınız. Eğer huzursuz bacak sendromu belirtileriniz ileri seviyedeyse muhakkak bir uzmana görünmenizi tavsiye ederiz. Unutmayın her şeyin başı sağlık, kendinize iyi bakın.
Source link

About admin

Check Also

İşsiz Babaya Üçüz Bebek Sürprizi

Rizeli Aksu ailesi üçüz bebek sahibi olmanın mutluluğunu yaşarken baba Gençağa Aksu, pandemiden dolayı işten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *