‘Devlet Katildir Yıkmalıyız’ Diyen Ahmet Şık ile Zihniyetler Yine Aynı! Değişen Sadece Yüzler

CHP’li Vekiller, Türkiye düşmanı kim varsa avukatlığına soyunmaktan geri durmuyor. ”Devleti yıkmamız lazım,” diyerek kalkışma çağrısı yapan TİP vekili Ahmet Şık’a tepki gösterenleri bu kez CHP’li Özgür Özel kınadı.

Meclis’te gerçekleştirdiği gazetecilerle basın toplantısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ”Seçimle yasayla bu iş olmaz. Bu işin yolu sokak sokak sokak” açıklamalarıyla halkı galeyana getirme ve kalkışma çağrısında bulunmuş  ve ”Katil devleti yıkmalıyız” diyen TİP vekili Ahmet Şık yerine, ona tepki gösterenleri kınadı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ‘Kendisine karşı kullanılan ifadeleri son derece endişe verici buluyoruz’ ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

BU NE KAFASI?

CHP’li Millet Vekilleri, her açıklamalarıyla gündeme oturmayı başarabiliyorlar. Nerede kaos var CHP ve İttifak Kardeşleri orada, nerede devleti kötüleyecek bir şey var CHP ve İttifak Kardeşleri orada. Devlete katil diyen bir vekili desteklemekte her zaman olduğu gibi yine CHP’li vekillere kaldı. 

SEZGİN TANRIKULU DA SAHİP ÇIKMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hakkında düzenlenen 2 ayrı resen soruşturma başlatılan Ahmet Şık’a, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu destek çıktı.

Sosyal medya hesabından canlı yayın yapan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ahmet Şık’ı etiketlemiş ve Terörist cenazelerinin müdavimi, ”Ahmet Şık canımızdır ve dostumuzdur nokta” diye ifade etmişti.  

‘ARAMIZA HOŞ GELDİN’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de daha önce ‘Haksızlık ve hukuksuzluk insanlarımızın yıllarını çalıyor. Sayın Ahmet Şık, aramıza hoş geldiniz’ sözleri ile propaganda yapan Türkiye Cumhuriyetine ”katil” diyen terör sözcüsü Ahmet Şık’a hayranlığını ifade etmişti. 

‘İTTİFAK KARDEŞLER’DE ZİHNİYET AYNI

Söz konusu devleti kötülemek olunca destek açıklamaları hep aynı kişiler tarafından oluyor. Yüzler değişiyor ama zihniyet aynı… Eli kanlı terör destekli siyaset zihniyetinin HDP ile sınırlı olmadığını ve ittifak halindeki partilerin de işin içinde olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

KALKIŞMA ÇAĞRISI YAPAN AHMET ŞIK NE DEDİ?

Ahmet Şık, katıldığı canlı yayında, ”Sosyal medya muhalifliğinden vazgeçin. Bu işin yolu sokak sokak sokak. Bu iş yasayla seçimle olacak değil. Bu iktidarı indirmenin yolu güçlü bir protesto hareketidir. Bunu yapamazsak çok şey kaybedeceğiz. Devleti yıkmamız lazım” ifadelerini kullanarak hadsiz açıklamalarda bulunmuştu.
Source link

About admin

Check Also

HDP’yi Terörist ile Anmak Doğru Değil Diyen Kılıçdaroğlu, Sen De Oku! ‘Türkiye’yi HDP Yönetsin Biz Destek Veririz’

PKK’lı terörist elebaşı Duran Kalkan, HDP’nin iktidara talip olması gerektiğini ifade ederek, ”PKK sizi destekleyecek” …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *