Ağrıların Normal Dediler Eve Gönderdiler Meğer Hastanın Karnında Mala Unutmuşlar!

Fatma Soylu dalağının patlaması nedeniyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edildi. Ağrıları bir türlü geçmeyen kadının karnında metal bir cisim bulundu.

DALAĞI PATLADI

41 yaşındaki Fatma Soylu, 6 yıl önce karın boşluğundaki ağrı nedeniyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Hastanede dalağının patladığı anlaşılan Fatma Soylu ameliyat edildi. Fatma Soylu ameliyatının ardından 3 gün sonra da hastaneden taburcu edildi. Fatma Soylu taburcu edilişinden çok geçmeden şiddetli ağrılar çekmeye başladı. Ağrıları gittikçe şiddetlenen Fatma Soylu yürüyememeye başladı.  Fatma Soylu ağrıları bir türlü geçmeyince yine hastaneye gitti. 

DOKTORLAR EVE GÖNDERDİ

Fatma Soylu’ya hastanede doktorlar ameliyat sonrası ağrıların normal olduğunu söyleyip geri gönderdi. Fatma Soylu 42 gün boyunca ağrılara dayanmaya çalıştı. Fatma Soylu, şiddetlenen ağrıların yanı sıra nefes alma problemi yaşamaya başlayınca tekrar  hastaneye gitti. Fatma Soylu’ya bu sefer ultrason çekildi. Çekilen ultrasonda Fatma Soylu’nun karnında metal bir cisme rastlandı. Fatma Soylu’nun geçirdiği ameliyatı sırasında doktorların karnında metal cismi unuttuğu anlaşıldı. 

KARNINDA UNUTMUŞLAR

Ameliyat sırasında doktorların karında unuttuğu mala tekrar yapılan ameliyatla çıkartıldı. Fatma Soylu, yaşanan durumun ardından İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve ameliyatını yapan sağlık ekibine dava açtı. İstanbul 7. İdare Mahkemesi kusuru Sağlık Bakanlığı’nda sayarak Fatma Soylu’ya 82 bin 71 lira tazminat ödenmesine hükmetti. Sağlık Bakanlığı parayı ödedi ancak Sağlık Bakanlığı tazminatı geri almak için ameliyatı yapan doktor ve hemşireye dava açtı. Ameliyatta kullanılan araçların hemşire tarafından tek tek sayılması ve hem hekim hem de ameliyat hemşiresi tarafından bu sayımın tutanağa bağlanması gerektiğini belirten Sağlık Bakanlığı, Fatma Soylu’ya ödenen tazminatın doktor ve hemşireden tahsil edilmesini istedi.
Source link

About admin

Check Also

FETÖ’nün KPSS çalışma evleri sorumlusu gaybubet evinde yakalandı

ANKARA’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) çalışma evlerinden sorumlu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *